האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

העליה הגדולה לקבר יהושע בן נון ביום עשרה בטבת

‍‍ג טבת תשעג

בעזרת ה’
“עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה”

עשרה בטבת בתמנת חרס

העלייה לציון הק’
יהושע בן נון וכלב בן יפונה זיע”א

קבר יהושע בן נון

ביום הקדיש הכללי נהגו לעלות אל ציונו של כלב בן יפונה זי”ע שלא נודע יום פטירתו ולהתפלל עבור כל נשמות ישראל הקדושים שלא נודע יום פטירתם ושמסרו נפשם על קדושת השם העם והארץ.

ביום חמישי בלילה אור לח’ בטבת ה’תשע”ג נעלה ונבוא לעורר רחמים ולהתפלל אצל עבדי ה’ אשר עמדו בנאמנותם לה’ יתברך ולארץ חמדתו בקריאתם ‘טובה הארץ מאוד מאוד’

כניסות מצומת אריאל החל משעה 23:00 ועד 02:00
תרומות למימון האירוע הכנסת אורחים וכיבוד קל יתקבלו בברכה!

מוקד: 1800-800-019

האירוע בתיאום ואבטחה ● מקומות מוסדרים לתפילת נשים ● הגעה עצמאית עד צומת אריאל ברכבים פרטיים ● הכניסה רגלית ובשאטלים חינם.

העליה אשר נעשית בתיאום מלא עם החטיבה המרחבית בצה”ל בראשות מפקד החטיבה, נערכת דווקא בתאריך זה מאחר שלא נודע תאריך הפטירה של כלב בן יפונה החליטו לפני כעשור באגודת “יסוד עולם” לאחר התיעצות עם רבנים ומקובלים לקיים מידי שנה עליה בליל עשרה בטבת שכידוע זהו יום הקדיש הכללי.

כוחות גדולים של צה”ל וכוחות הבטחון יתפרשו החל משעת חצות בכל רחבי הכפר ויאבטחו את המקום במשך כל שעות התפילה כדי לאפשר זרימה חופשית ברחבי הכפר לציונים הקדושים ללא סיכון.

הכניסה לכפר תתאפשר מהשעה 23:00 עד 02:00 לפנות בוקר דרך צומת אריאל, משם יוכלו הבאים ברכביים פרטיים להחנות את רכבם בחניון הגדול שהוכשר לשם כך בצומת ולהכנס בשאטלים חינם שיעמדו במקום בכל שעות התפילה לטובת הבאים.

רבנים ואישי ציבור רבים צפויים אף להשתתף בעליה זו.

המארגנים את העליה נערכים לקליטת ההמונים שיגיעו למקום הן בתחבורה מוסדרת מרחבי הארץ והן בהכנסת אורחים שתפעל במקום לאורך כל שעת התפילה,

יו”ר אגודת יסוד עולם הרב חיים רייכר אמר, כי זו הזדמנות לציבור לפקוד את ציונים הקדושים הללו בביטחה, מאחר שבמשך השנה אסורה הכניסה למקום פרט לימי ההילולא.

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.