האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

חדר הכהנים סמוך ונראה לציון התולדות

‍‍כז אדר ב' תשף

פולנאה, אוקראינה: הוקם חדר מיוחד לכהנים מול אוהל הרה”ק בעל ‘תולדות יעקב יוסף’ זי”ע שחודש לאחרונה ע”י אגודת ‘אהלי צדיקים – גדר אבות’

 


חיים לייפר |צדיקים.נט |כ״ז אדר תש״פ


גם בתקופה הקשה השוררת בכל העולם כולו, ביותר ניזוקו כל המקומות הקדושים ברחבי אוקראינה וגלילותיה באין מבקרים ומתפללים, וכל הדרכים ריקות ושוממות מבלי באי מועד למרבה הצער ולגודל הכאב, המשיכה אגודת ‘אהלי צדיקים – גדר אבות’ לפעול גדולות ונצורות לשימור ולשיפוץ קברות הצדיקים, לרווחת המוני המתפללים שימשיכו לפקוד את המקומות הקדושים בסיומה של תקופה נוראה זו, בקרוב בע”ה.

בשבוע האחרון בוצעו שיפוצים בבית החיים העתיק בפולנאה, שם נבנה חדר מיוחד עבור הכהנים מול האוהל בו טמון הרה”ק רבי יעקב יוסף מפולנאה זי”ע בעל ‘תולדות יעקב יוסף’. “מאחר וה’תולדות הק’ היה כהן”, מספר יו”ר האגודה הרב ישראל מאיר גבאי ששיפץ לאחרונה את כל האוהל והקימו מחדש ברוב פאר והדר, “הגיעו אלינו בקשות רבות מצידם של אלפי צאצאיו הפזורים בכל רחבי תבל, כי עז רצונם לזכות להיות סמוך ונראה למקום הקדוש שם חלקת מחוקק של זקנם הגדול בעל ה’תולדות יעקב יוסף'”.

הרב ישראל מאיר גבאי מוסיף ומציין כי בשבועות האחרונים גוזמו כל העצים שהפריעו בבית החיים וכן הורמו מעל 300 מצבות שהיו שכובות על הארץ ברחבי בית החיים. “כל המצבות עברו שיפוץ יסודי הכולל צביעה וחידוש הכתוב עליהן”, הוא מספר ומגלה כי בין המצבות נמצא קברו של אחד מחשובי הרבנים בפולנאה, ה”ה ‘הרב המופלג בתורה אב בחכמה ורך בשנים, ירא ושלם, מורה ודיין, החסיד מו”ה אריה יהודה ליבש בן הרב המפורסם מו”ה נפתלי הירץ ז”ל, נפטר י”ג ניסן ש’ תרל”ח’.

בנוסף, הוקם מחוץ לבית החיים בפולנאה חדר מיוחד לשומרים שנשכרו על ידי האגודה לשמור על המקום ולתפעל אותו בכבוד ובקדושה הראויה לו. חדר זה ישמש גם כמחסן לציוד כלים וחומרים הנדרשים למקום.

הרב ישראל מאיר גבאי מבקש להדגיש: “חדר הכהנים וחדר המחסן נעשו בימים אלו כהשלמה לשיפוץ הכללי שהתחלנו לעשות בבית החיים בפולנאה לפני כשנה, ועתה זכינו לברך על המוגמר בס”ד, כאשר כל המקום הושלם לתפארת ולתהילה. לצערנו, קופת אגודת ‘אהלי צדיקים – גדר אבות’ ריקה לגמרי כתוצאה ישירה מהמשבר הכלכלי הפוקד את כל העולם כולו מנגיף הקורונה, כאשר אין תיירים ואין מתפללים במקומות הקדושים, ובפרט לאור המצב הרעוע אצל הנדיבים אשר בעם המתקשים להמשיך לתרום עבור הפרויקטים הגדולים של האגודה. כולנו תפילה שהמצב החמור ייפסק במהרה ונוכל לשוב לפעילות הסדירה בע”ה”.

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.