האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

ישיבה על קברו: העמידו אוהל על ציון רבי ר’ בער מאולינוב

‍‍ב חשון תשף

אגודת ‘אהלי צדיקים’ שיפצה והקימה מחדש את ציון קדשו של הרה”ק רבי דב בער מאולינוב זי”ע נכד הבעש”ט הק’


משה מושקוביץ | צדיקים.נט | ב׳ חשוון תש״פ


בעיירה אולינוב נמצאה לפני מספר שנים מצבת קבורתו של הרה”ק רבי דב בער מאולינוב זי”ע, בן הרה”ק רבי צבי זי”ע בנו יחידו של אור שבעת הימים מרן הבעש”ט הק’ זי”ע. הרב ישראל מאיר גבאי, יו”ר אגודת ‘אהלי צדיקים’, שהתחקה אחר מקום קבורתם של צאצאיו הרבים של הבעש”ט הק’, גילה את מיקומו של הציון הקדוש באולינוב והעמיד מצבה לזכרו של הצדיק.

שמו של הרה”ק מאולינוב נודע בשערים כצדיק אמת ופועל ישועות רבות בקרב הארץ.

כאחיו הרה”ק רבי אהרן מטיטיוב זי”ע – שקברו שופץ לאחרונה על ידי אגודת ‘אהלי צדיקים’ בעיירה פבליש – נהג גם רבי דב בער בהסתרה שבתוך הסתרה ופרקי חייו לוטים בערפל ואינם ידועים, אך עם זאת היה נחשב לבעל מופת והמונים נהרו לפתחו להיפקד בדבר ישועה ורחמים.

בספרים קדומים מובא שדמות דיוקנו של רבי דב בער מאולינוב היתה דומה להפליא לצורתו של זקנו הגדול מרן הבעש”ט הק’ זי”ע, כאשר עובדה זו גרמה לרבים לבוא לאולינוב כדי לחזות בנועם צורתו הקדושה שדמות זקנו הק’ השתקפה ממנה.

בתקופה האחרונה שב הרב גבאי לאולינוב והקים אוהל חדש על ציון קדשו של הרה”ק מאולינוב, לאחר שהמצבה הישנה נשחקה במרוצת השנים ומחמת נזקי הזמן. לדברי הרב גבאי בבית הקברות באולינוב ישנה עזובה והזנחה רבת שנים, ויש צורך לפעול בהקדם להצלת הקברים הפזורים ברחבי המתחם. בנוסח המצבה החדשה רשם הרב ישראל מאיר גבאי את עובדת היותו דומה לזקנו הק’ הבעש”ט ועל כך שרבים באו לאולינוב ליהנות מזיו תואר פניו הקדושות.

category_sticky_post: 0

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.