האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

קהל רב יפקוד השנה את ציון ר׳ שלמה מקארלין הי״ד

‍‍יט תמוז תשעט

לרגל ההילולה ביום כ״ב תמוז קהל רב יפקוד השנה את ציון ר׳ שלמה מקארלין הי״ד


חיים פישר | קברי צדיקים | י״ט תמוז תשע״ט


פנים ציון אוהל הקודש שופץ לרווחת המתפללים | ‘הכנסת אורחים לודמיר’ מופעלת השנה בסיוע אגודת ‘אהלי’ צדיקים’ ובזכות תרומה לע”נ הילדה מרים חנה מונסונגו הי”ד | במקום נערכים לקליטת ההמונים שיגיעו מארץ ישראל ומרחבי העולם, לשפוך שיח וצקון לחש על ציון הקודש ביום ההילולא | מקוה טהרה והיכל תפילה הוקמו במקום סמוך לבית החיים לרווחת ההמונים

הישורת האחרונה בעיירה לודמיר שבאוקראינה, לקראת יום ההילולא של הרה”ק רבי שלמה מקארלין זצוק”ל הי”ד, שיחול ביום חמישי, כ”ב תמוז הבעל”ט.

פנים ציון האוהל שופץ מחדש לרווחת המתפללים, וגם השנה נשכר במקום מבנה בזכות תרומה שהורמה לעילוי נשמתה של הילדה מרים חנה מונסונגו הי”ד. מבנה ‘הכנסת אורחים’ יאכלס גם מקוה טהרה והיכל תפילה, סמוך ונראה לבית החיים העתיק מקום מנו”כ, בעיר לודמיר שבאוקראינה.

בשנים עברו, המתפללים שעלו לשפוך שיח בבית החיים בלודמיר ביומא דהילולא של הרה”ק רבי שלמה מקארלין זצוק”ל הי”ד, ציינו לשבח את היוזמה הברוכה בהקמת מבנה הכנסת אורחים ובו מקוה טהרה ומקום תפילה לרווחת המתפללים. בהוסיפם כי עד כה העליה לתפילה בלודמיר היתה כרוכה בהמון מאמצים שמנעו מציבור גדול של יהודים מרחבי העולם שרצו להגיע להתפלל במקום הקודש.

כעת, עם הקמת הכנסת אורחים בית הכנסת ומקווה טהרה, והאפשרות לשהות באווירהיהודית ובהשראה של קדושה, זכו הם לראשונה להתפלל בצלילות הדעת ובכוונה שלימה, ולשפוך צקון לחשם במקום קדוש זה בלב פתוח וברגשי קדושה נעלים.

ציון קדשו של הרה”ק רבי שלמה מקארלין זצוק”ל הי”ד, היה מאז ומעולם אבן שואבת לתפילות וישועות עבור כלל ישראל בגולה.

בקרב חסידי קארלין סטולין מקובל מכ”ק אדמו”ר רבי אשר מסטאלין זי”ע שאמר כי לעמוד על ציונו הקדוש של רבי שלמה קארלינער הי”ד הוא “כמו שעומדים לפניו בחיים חיותו”.

מבנה הכנסת האורחים הוקם גם השנה בסיוע אגודת ‘אהלי צדיקים’ בראשות הרב ישראל מאיר גבאי, ובחסות תרומת חברת ‘מרים פיננסים’, לעילוי נשמתה הטהורה של הילדה מרים חנה בת הרב יעקב מונסונגו הי”ד, שנרצחה בידי בן עוולה בפיגוע בכ”ה אדר תשע”ג, בביה”ס בטולוז שבצרפת.

מהוועד המארגן נמסר כי השנה מתארגנת קבוצה מיוחדת המגיעה מארה”ק ומחו”ל, בהשתתפות המגיד הירושלמי הרה”ח רבי דוד קלצקין שליט”א, כן נמסר, כי ניתן להתקשר לאחראי במקום במספר: 0527694727

category_sticky_post: 0

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.