האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

ההילולה בסטרעטין: א נסיעה קיין סטרעטין

‍‍ה אייר תשעט

בהנהלת אגודת ‘בוני סטרעטין’ מציינים בסיפוק רב על סיום ההכנות לקראת מסע הקודש ‘א נסיעה קיין סטרעטין’ לקראת יומא דהילולא קדישא דמרן רבינו הקדוש, ה’צדיק דמעיקרא’ רבי יהודה צבי מסטרעטין זי”ע, אבי שושילתא קדישתא דבית סטרעטין.


משה מושקוביץ | קברי צדיקים | ה׳ אייר תשע״ט


גולת הכותרת של פעילויות ה’איגוד’ הינה הנסיעה ההיסטורית לעיירה ‘סטרעטין’ שהתקיימה לראשונה בשנת תשע”ז, ההדים העצומים והמשוב החמים שקבלו המנהלים לא הותירו ספק בנחיצותו, ואף השנה החליטו על נסיעה שכזו, אם כי הפעם לא התבצע פרסום שכן המקומות אזלו מייד.

לאור הביקוש הוסיפו ב’איגוד’ להזמין מקומות נוספים ועדיין ניתן להצטרף לנסיעה, להתפלל לישועה פרטית בתוך כלל ישראל. וכפי שרבים מעידים על שראו ישועות מעל לדרך הטבע שנעשה על ידי תפילה מעומק הלב על הציון הקדוש.

השנה, אחר שהביזיון הנורא בו עומד בית העלמין בסטרעטין נודע לכל, כאשר רק לאחרונה שכן ערל החליט להרחיב את שטח המרעה לבהמותיו על שטח בית העלמין, ראו ב’איגוד’ את הנחיצות לשנס מותניים לפעול ביתר שאת לגידור המקום ולפרוס מרבדי זפת לשבילים נוחים לכניסה, ובכך להציל את בזיון בית העלמין בק’ בסטרעטין.

יו״ר האיגוד הרב פישל ברנדוויין אומר שהמצב של בית החיים נמצא במצב נוראי לפני עשרות שנים נבנה האוהלעל קברם של רבוה”ק, ומאז לא נעשה דבר.

הבית החיים עומד שמם, בלי גידור ובלי שום סממן שכאן זהו בית הקברות. חייבים להציל את המקום בו נקברו אלפים מאחינו בני ישראל ובראשם מרנן רבותינו הק’, מרן הצדיק דמעיקרא מהרי”צ מסטרעטין זי”ע ובניו הקדושים מרן רביה”ק רבי אברהם מסטרעטין זי”ע ומרן רביה”ק רבי אליעזר מאזיפולי זי”ע.

לקראת יומא דהילולא שיגרו מנהלי ה’איגוד’ פנייה נחוצה לכל אלפי צאצאי רבוה”ק, להשתתף במגבית ‘מחובר לטהור’ בכדי להציל את בית החיים.

למותר לציין הזכות הכבירה בלהציל את מקום מנוחותם של קדושי עליון, לצד ברכה נדירה המופיע בספה”ק ‘דגל מחנה יהודה’ בו הבטיח מרן רביה”ק הצדיק דמעיקרא זי”ע ש”יהפוך את העולם לכל מי שיסייע לי ולצאצאי עד סוף כל הדורות”.

כמו כן כל התורמים יזכו להזכרת שמם על ציון קדשו ביומא דהילולא, על ידי חשובי נכדי רביה”ק.

ניתן להעביר שמות לתפילה ולפניות בכל נושא ל’איגוד’ בטלפון -02-567 70-80 ובדוא”ל: [email protected]

 

זכותם הגדולה תגן עלינו ועל כל עמו בית ישראל.

scaip_prevent_shortcode_addition:

category_sticky_post: 0

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.