האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

180 שנה לפטירת הרה״ק מסאווראן

‍‍כג טבת תשעח

מחר יום חמישי בבוקר יוצא כ”ק מרן אדמו”ר מסאווראן שליט”א למסע הקודש “ישועות אין טשיטשעלניק” לרגל מלאות מאה ושמונים שנה להסתלקות זקינו ראש השושלת הרה”ק רבי משה צבי מסאווראן זיע”א, שיחול הערב – ליל כ”ה טבת.

משה מושקוביץ | קברי צדיקים | כ״ג טבת תשע״ח

הרה”ק מסאווראן זי”ע היה ידוע בחייו כפועל ישועות בקרב הארץ ואלפי חסידים הסתופפו בצילו, גם אחר פטירתו היה ציונו הק’ תל תלפיות שכולם שיחרו שם (לשונו של הרה”ק מריבניץ זי”ע וסיים ואמר ‘והמקום מסוגל לבני חיי ומזוני’).

בשנות הזעם נחרב אוהלו של הרה”ק וצאצאיו, ובמשך שנים עמד שומם. לפני כעשרים שנה החל כ”ק מרן אדמו”ר זי”ע לעסוק בשיקומו, ויבלחט”א כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א שיזם ועמל רבות בבנייתו המחודשת של האוהל, ועמד על איתור מיקומו המדויק של האוהל והקמתו מחדש, ואכן מאז שוקם האוהל שבו דרכי טשיטשלניק לתפארת עברם, ושוב נראו קבוצות יהודים השמים את פעמיהם לשפוך את צקון לחשם במקום המקודש.

השנה, לקראת יום ההילולא ה-180 של הרה”ק מסאווראן שחל בכ”ה טבת, הוקם הוועד המארגן מטעם הנהלת מוסדות חסידי סאווראן, להכנת מסע קודש בראשותו של כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א אשר במרכזו יעמוד מעמד נשגב ורב הוד על יד הציון הק’ לפעול ישועות ונפלאות ולהתברך בכל מילי דמיטב.

הערב ליל ההילולא יגיע כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א ל’תפילת רבים’ בציון הק’ בטשיטשנליק, שם יעתיר בתפילה לישועת הכלל והפרט.

בהמשך הלילה תערך סעודת הילולא המרכזית כיד המלך באולם ההכנסת אורחים בעיירה מעזיבוז בראשות כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א.

ביום שישי בבוקר יום ההילולא יעבור כ”ק מרן אדמו”ר שליט”א לפני התיבה בבית מדרשו המשוחזר של אור שבעת הימים מרן קוה”ק הבעל שם טוב זיע”א, אחר התפילה יערוך האדמו”ר שליט”א לחיים טיש לרגל ההילולא.

אחר התפילה ישבו המשתתפים לסעודת פת שחרית באולם ההכנסת אורחים במעזיבוז.

אחמ”כ יערך מעמד העליה לציון הק’ של הבעל שם טוב הק’ ונכדיו ותלמידיו הק’ זיע”א.

בשבת קודש ישבתו ל’שבת התאחדות והתעלות’ בעיירה ז’יטומיר, מקום מנוחתו של הרה”ק רבי זאב וואלף מז’יטומיר זי”ע בעל ה’אור המאיר’, שבת מרוממת רצופת התאחדות ודיבוק חברים אשר כל כולה קודש להתעלות והליכה בדרכי אבות.

מהוועד המארגן נמסר על הכנות לוגיסטיות מוקפדות, מפוארות ומשובחות, לאורך המסע כולו יינתן אש”ל מלא.

במוצאי שבת קודש יגיע כ”ק מרן האדמו”ר שליט”א בראש המסע לעיר ברדיטשוב לפקוד את ציונו הק’ של סניגורן של ישראל הרה”ק רבי לוי יצחק מברדיטשוב זי”ע,

יצויין כי בשבועות האחרונים במסגרת חידוש בית העלמין בברדיטשוב גילו הנהלת הבית העלמין את קברו האמיתי והעתיק של הרה”ק מברדיטשוב זי”ע הממוקם כמה מטרים בודדים סמוך לאוהל העומד שם כיום ושם יעתיר האדמו”ר בתפילה על ציונו האמיתי של סניגורן של ישראל.

כמו”כ יש לציין שכבר לפני כעשור עלה כ”ק אדמו”ר שליט”א לברדיטשוב לציון הרה”ק מברדיטשוב זי”ע, ובהיותו שם על הציון הק’ יחד עם שליח חב”ד במקום הרב משה טהלער הי”ו אמר לו שהוא מרגיש שאין זה מקום קברו של הרה”ק מברדיטשוב, ואכן לפני כשלושה שבועות הגיעה הידיעה מברדיטשוב על מציאת קברו של הרה”ק מברדיטשוב עם המצבה מיום פטירתו, ושם בס”ד יעמוד כ”ק אדמו”ר שליט”א בתפילה לישועת ישראל.

בהמשך המסע יפקדו האדמו”ר ופמלייתו את ציוניהם של צדיקי עליון ואבות החסידות בעיירות, האניפולי שפטיווקא ועוד.

ביום ראשון בערב ישוב האדמו”ר שליט”א למעון קודשו בשכונת הר נוף בירושלים.

scaip_prevent_shortcode_addition:

category_sticky_post: 0

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.