האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

מושב הידידים לציון עשור לארגון הצלה אוקראינה

‍‍כ כסלו תשעז

בהשתתפות אדמו”רים, רבנים, אישי ציבור, ועשרות ידידי הארגון:

נערך ערב הוקרה ‘מושב הידידים’ לציון עשור לארגון ‘הצלה אוקראינה’

דינר הוקרה למען הארגון החשוב ‘הצלה אוקראינה’ נערך ברב פאר והדר במוצאי שבת פרשת וישלח באולמי הסיטי בבני ברק.

בהשתתפות עשרות ידידי הארגון ואישי ציבור נערך הדינר ‘מושב הידידים’ לרגל ציון עשר שנות פעילות של ארגון ‘הצלה אוקראינה’ בראשותו של הרב הלל כהן הי”ו.
כידוע, ‘הצלה אוקראינה’ הפך לכתובת מרכזית לכל דבר ודבר הקשור לעזרה רפואית והצלת יהודים ברחבי אוקראינה, ומלווה משך כל ימות השנה את הבאים להשתטח על קברי הצדיקים ברחבי אוקראינה.

דברי פתיחה הושמעו על ידי ידיד הארגון הרב נחמן בנשעיה שיחי’ יו”ר אגודת ישראל במודיעין עילית. אשר ידיו רב לו בעסקנות ציבורית, ועומד ללא הרף לימין הארגון בידידות אמיצה ובנאמנות רבה.
את המושב הנחה בטוב טעם הרב יעקב זלברמן הי”ו שכתושב אוקראינה בעבר זכה להכיר את הפעילות של ‘הצלה אוקראינה’ והיטיב להביא לתודעת הידידים את הצורך הרב בנושאים אלו.
בהתרגשות רבה קיבלו המשתתפים את פניו של האדמו”ר ממכנובקא בעלזא שליט”א שטרח להגיע ל’מושב הידידים’ להביע את הערכתו ליו”ר הרב הלל כהן שיחי’, האדמו”ר שליט”א האציל מברכותיו לעוסקים במלאכת הקודש, ולכל המסיייעים.
דברי ברכה נשמעו מפי הרב מאיר רובינשטין שיחי’ ראש עיריית ביתר עילית, שלו היכרות אישית עם  הרב הלל כהן שיחי’ ומפעליו הברוכים, וסיפר בשבח ארגון הצלה אוקראינה.
נואם הכבוד היה הרב שמואל רבינוביץ שליט”א רב הכותל והמקומות הקדושים שנשא דברי ברכה והעלה על נס את גודל הצורך בארגון החשוב הצלה אוקראינה ומפעליו הכבירים.
במהלך האירוע הוקרנה מצגת מיוחדת שהופקה במיוחד עבור ארוע זה, בשילוב סיפור אישי מפעים, על נס ההצלה שארע עם אחד שחייו ניצלו ב”ה הודות לפעילותם של ‘הצלה אוקראינה’.
שיאם של רגעים היה עת עלה יהודי תושב שדרות וריגש את המשתתפים בסיפורו המרטיט, בו חווה אף הוא נס הצלה אישי. טלטלה אחזה במשתתפים עת נשא קולו ואמר ‘לולא הרב הלל כהן היקר לא הייתי עומד ומדבר כאן היום, ותודה לקב”ה ששלח שליח כמו ר’ הלל היקר’.

לאחמ”כ נשא דברי ברכה סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש הי”ו שאף העיד שזה לו כמה פעמים – רק בשנה וחצי האחרונים – בהם ראה בחוש את נחיצותה של פעילות ‘הצלה אוקראינה’ בראשות הרב הלל כהן הי”ו.
יצויין, כי גם בנו הרב ישראל פרוש שיחי’ ראש עיריית אלעד כיבד את המעמד בהשתתפותו.

דברי נעילה נשא הרב פנחס בונקר שליט”א מגדולי המשפיעים בקהילת ברסלב בביתר עילית. בדבריו אמר למשתתפים שמכיר אישית כמה וכמה מקרים שנעזרו ע”י הצלה אוקראינה, ועל כן מצווה להירתם למען ארגון קדוש זה, כי אפילו בשביל מקרה אחד זו זכות להציל נפש יהודי, בפרט במקום נידח כמו אוקראינה שידוע ששירותי הרפואה במקום זה הם מהגרועים ביותר בתחום.

לסיום הודה יו”ר ‘הצלה אוקראינה’ הרב הלל כהן שיחי’ לכל המשתתפים שכיבדו את המעמד בנוכחותם, ובכך נרתמו למען ארגון קדוש זה העושה ימים ולילות למען כל יהודי ויהודי באשר הוא.
בסיום הארוע  הגיעו למקום נציגים מטעם חסידות ויזניץ והעניקו לרב הלל כהן מתנה קאפה ענקית עם תמונות מסיקור הפעילות של הצלה אוקראינה למען חסידות ויזניץ בעשור האחרון.

הארוע המכובד הופק בעזרתם הרבה של חברת טיפ הפקות בהנהלת מוטי רבינוביץ, ומשך כל המעמד הנעימו בקולם מקהלת מלכות יחד עם הסולן המרגש ר יוסל לייפער ובליווי הקלידן ר’ שמואל לוטרמן.

category_sticky_post: 0

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.