האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

הישורת האחרונה להילולת הברטנורה

‍‍כט אייר תשעו

משטרת ירושלים נערכת לאבטחת ההמונים בהילולת רבנו עובדיה מברטנורא זיע”א

BARTENURA1בכירי משטרה מתחנת הר הזיתים והנהלת מועצת בתי העלמין בי-ם ערכו ישיבת ההיערכות מסכמת ההילולא ביום חמישי הקרוב ג’ סיון בציון שלמרגלות הר הזיתים בימים האחרונים נערכה ישיבת ההיערכות לקראת הילולת רבנו עובדיה מברטנורא זיע”א שתחול ביום חמישי הקרוב, ג’ סיון בציונו שבמערת הברטנורא שלמרגלות הר הזיתים, סמוך ונראה לכותל המערבי.

בישיבה שנערכה בהשתתפות יו”ר מועצת בתי העלמין בירושלים הרב הלל הורביץ, מפקד תחנת שלם רפ”ק עופר דרור, קצין רישוי מרחב קדם, נציגי עמותת עיר דוד- יעקב גולן וישראל ויסוצקי, קצין ביטחון של מועצת בתי העלמין מאיר אל, אשר סקרו בהרחבה את כל הכנות הרבות עליהן שוקדים זמן רב למען רבבות המגיעים להתפלל בציון הקדוש.

גורמי המשטרה הבכירים ציינו כי הושלמה היערכות מבחינתם לאבטחת ההמונים המגיעים להתפלל ולשפוך שיח ותחנונים- הן בכל הצירים והדרכים המובילות והן במקום עצמו. בכוונת המשטרה לנקוט ביד קשה כנגד כל פורעי חוק באשר הם.

יו”ר מועצת בתי העלמין בירושלים הרב הלל הורביץ שיזם את העלייה המונית שהפכה למסורת בשנים האחרונות, סיפר על הזכות גדולה שנפלה בחלקו להיות בין היוזמים הפועלים להגעת המונים לציון קברו של הברטנורא זיע”א המפרש הגדול של המשניות – שהן הלב של התורה שבעל פה שקיבלנו בהר סיני, בסמוך לחג השבועות, חג מתן תורה, ולהתפלל על קברו לזכות לקבלת התורה ולימודה.

יצוין, שהציבור הרחב יכול להגיע לכותל המערבי בקווי אגד הרגילים שתוגברו בתדירות גדולה יותר ומשם להמשיך בהליכה רגלית למערת ברטנורא- מרחק הליכה של כ- ארבע דקות. על פי ההערכות המארגנים, המונים צפויים להגיע ביום הילולא החל מהשעה שלש ועד לשקיעת החמה.

הכרוזים שנתלו על התחבורה הציבורית

bartenura

category_sticky_post: 0

תגובה אחת אל “הישורת האחרונה להילולת הברטנורה”

  1. אריה זרגרי says:

    בחודש אלול תשע”ה זכיתי להיות במקום במסגרת תפקידי ובמקום היה מלוכלך הערבים שרפו את המקום והשליכו מלא אשפה אני וחברים ניקינו את המקום וזכינו להדליק נר על הציון ומיד פנינו לשר אלי ולשרה מירי רגב ואז לא קיבלנו שום תשובה למה לא משמרים את המקום. שמחתי לשמוע היום שלא רק משמרים אלה עורכים הילולה לצדיק ישר כח גדול חודש טוב

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.