האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

היסטוריה בניעזין: חסידים ערכו בעיר שבת מרוממת

‍‍יב כסלו תשעו

בשבת האחרונה שהו קבוצה של חסידים ואנשי מעשה בעיירה נייעז’ין שבאוקראינה, לכבוד יום ההולדת ויום ההילולא של כ”ק האדמו”ר האמצעי נ”ע. שחל השנה בשבת זו – וערב יום גאולתו שחל ביו”ד בכסלו.
יוזמת השבת ומימונו נתרם ע”י צאצאו, העסקן ואיש מירון הרה”ח ר מרדכי הלפרין, אשר במשך שנים ארוכות, עוד לפני נפילת מסך הברזל, מקדיש מזמנו והונו למען קברי הצדיקים של אדמו”רי חב”ד באוקראינה.

חוויה רוחנית אדירה והתרגשות רבה הייתה מנת חלקם של השוהים במקום, על הזכות לשבות במקום קדוש זה ביום זכאי זה.

עוד נרתמו לעניין וסייעו לשבת הזו העסקן וראש הצלה אוקראינה הרב הלל כהן וכן הרב שניאור דייטש מנהל הכנסת אורחים בהאדיטש, שהגיע במיוחד ועזר בלוגיסטיקה במקום הקדוש.

האוכל המשובח הוכן והובא במיוחד ע”י הנהלת המטבח המרכזי של ‘כפר החינוך אור אבנר ז’יטומיר’ והגיע יחד עם ‘טנק המבצעים’ של הכפר, יחד עם כל הציוד הנדרש לשבת.

במשך השבת נערכו תפילות בהתרגשות גדולה, כאשר בראש המתוועדים היה המשפיע הרב
ר יצחק וואלפין, ממשפיעי ‘מעייני מישראל’ במביתר עילית.

הרב הלפרין גם דיבר והזכיר שיחות של הרבי על שמחת תורה בכסלו והשייכות של האדמו”ר האמצעי לרשב”י ולל”ג בעומר בשבת זו, בה נאמר ״ויעשו גל״, רמז לל״ג בעומר ולפנימיות התורה.

ואכן ההרגשה וההנהגה בשבת היתה של שמחת תורה ול״ג בעומר. כמו כן במוצ”ש נכנסו מניין מתפללים לציון הקדוש וערכו תפילה גדולה ובקשה לישועת כל עם ישראל וגאולה קרובה בקרוב ממש.

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.