האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

בוטל: צו התפיסה של ישיבת ‘עוד יוסף חי’ ביצהר

‍‍יד סיון תשעה

משרד הבטחון הודיע כי הוחלט שלא להאריך את צו התפיסה של הישיבה, ומעתה התלמידים יוכלו לקיים סדרי לימוד סדירים ללא הפרעה.

 

מתוך עיתון המבשר | מאת מאיר ברגר |  י”ד בסיון תשע”ה

 

כ"ק אדמו"ר ממישקולץ בקבר יוסף הצדיק

כ”ק אדמו”ר ממישקולץ בקבר יוסף הצדיק

לאחר תכתובת ארוכה בין משרד הבטחון לסגן שר החינוך הרב מאיר פרוש בנושא תפיסת ישיבת ‘עוד יוסף חי’ על ידי הצבא, הגיע אתמול מכתב מלשכת שר הבטחון ובו הובהר כי שר הבטחון החליט שלא להאריך את צו התפיסה של ישיבת ‘עוד יוסף חי’ ביצהר.

“בהמשך למכתבך בנושא שבנדון מתאריך ה־12 במאי 2015 הריני לעדכנך כי שר הבטחון החליט שלא להאריך את צו התפיסה של הישיבה ביצהר”, לשון כזכור, הרב פרוש פנה לפני על ישיבת ‘עוד יוסף חי’ ביצהר” יותר משנה, מיד לאחר תפיסת ישיבת ‘עוד יוסף חי’ על ידי הצבא, בבקשה לכנס את ועדת חוץ ובטחון, לדון בנושא תפיסת הישיבה וסגירת בית המדרש, ואף ניהל במשך תקופה ארוכה תכתובות עם כל הגורמים הבטחוניים בדבריו טען בכל תוקף כי “הפיכת הישיבה לבסיס צבאי הינה פגיעה חמורה על פי תורת ישראל בקדושת בית הכנסת ובית המדרש, כאשר מדובר במעשה תקדימי מסוגו מאז קום המדינה, אשר מהווה חציית גבולות ברורה, תוך שימוש לא צודק בסמכות השלטון”.

בשלב מסוים, התקבל מכתב מלשכת שר הבטחון בו נטען כי “הגם שמבנה הישיבה נתפס על ידי כוחות הבטחון, הישיבה לא נסגרה ואין מניעה שהתלמידים יכנסו ויתפללו בבית הכנסת שבתחומי הישיבה, בהמשך הגיע סגן השר לביקור חיזוק בישיבת ‘עוד יוסף חי’ ביצהר, כאשר הגיע למבנה הישיבה שהיה תפוס על ידי שוטרי מג”ב, אסר עליו הקצין להיכנס, הרב פרוש הסביר כי מתוקף היותו חבר כנסת ולאחר שמשרד הבטחון התחייב במכתבים רשמיים שאין מניעה שהתלמידים יכנסו ויתפללו בבית הכנסת שבתחומי הישיבה, עליו לאפשר את כניסתו. אולם למרות זאת התעקש הקצין והכניסה למתחם הישיבה לא התאפשרה.

התכתובת בענין תפיסת הישיבה בין סגן השר הרב פרוש למשרד הבטחון נמשכה כשהוא דורש כי צו התפיסה לא יוארך. כאמור, אתמול הודיע משרד הבטחון כי הוחלט שלא להאריך את צו התפיסה של הישיבה, ומעתה התלמידים יוכלו לקיים סדרי לימוד סדירים ללא הפרעה.

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.