האתר שלך לקברי הצדיקים הפזורים בתפוצות

שיפוצים מתקדמים במתחם קבר שמואל הנביא

‍‍כג כסלו תשעה

עם כניסת השיפוצים לשלב ב׳ התבקשו הקבלנים לבקשת הרב שמואל רבינוביץ למצוא פתרון לבניית היכל לימוד עבור הכולל המקומי

מתוך עיתון המבשר | כתב המבשר

 

קבר שמואל הנביא1בימים אלו מתחם קבר ‘שמואל הנביא’ עובר תהליך שיפוץ במסגרתו חוזק המבנה, מטופלות כל בעיות הבטיחות הקשות שהיו במקום, וישופרו דרכי הגישה אליו, עם שדרוג מהותי של התאורה במקום. על פי התכנית, יוחלף בהמשך אף הריהוט, כדי לשוות כבוד לציונו של שמואל הנביא זי”ע. למהלך השיפוץ שותפים המנהל האזרחי והמרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים. קבר שמואל הנביא הינו אחד האתרים אותם פוקדים מאות אלפים מדי שנה, כאשר בשנים האחרונות הסתמנה עליה ניכרת של מספר הפוקדים את המקום. בשל דרישות הבטיחות, ומקרים מצערים בהם אירעו נפילות ופציעות של מתפללים, עקב מבנה המדרגות התלול, הוחלט לערוך שיפוץ מאסיבי באתר כדי להחזיר לו את הכבוד הראוי לו.

כהמשך לעבודות המבוצעות באתר, התקיים ביקור בשבוע שעבר, של ראשי המנהל האזרחי, אנשי המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים וקמ”ט דתות עם רב הכותל המערבי וה’מקומות הקדושים’ הרה”ג שמואל רבינוביץ שליט”א.

בסיור הוצגו התכניות לשלב ב’ לאחר שהמבנה חוזק והועלו היבטים שיש לתת את הדעת במהלך השיפוצים. במהלך הסיור הודיעו אנשי המנהל האזרחי כי הובאו בפניהם תלונות רבות של מתפללים על כך שבהמקום הקטן הוקם כולל והדבר מפריע לקיום תפילה בצורה ראויה. רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים ביקש מאנשי המנהל האזרחי לבחון הקמת בית מדרש בסמוך לאתר, כפי שהוקם בקבר רחל כדי לאפשר הפרדה בין מקום התפילה למקום הלימוד. “אני מבין את טענות המתפללים, בצד הרצון לקיים לימוד תורה ולכן צריך לאפשר את שתי הדברים ביחד כדוגמת קבר רחל”, אמר הרב.

השאירו תגובה

שדות המסומנים בכוכבית (*) חובה.